SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bläckhorn 6625040
*
nr 662 5040
Bläckhorn
England 1800-tal, Pläter, längd: 16
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2010
kl 19:49:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 22:08:38
1
350 kr
18/10 11:47:35
2
600 kr
18/10 19:15:28
3
450 kr
18/10 19:15:51
3
550 kr
18/10 19:16:21
3
650 kr
18/10 19:39:42
4
1.100 kr
18/10 19:40:45
3
850 kr
18/10 19:41:11
3
950 kr
18/10 19:41:39
3
1.100 kr
18/10 19:42:03
3
1.200 kr
18/10 19:44:03
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bläckhorn england 1800-tal nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Bläckhorn
nr 662 5040
Bläckhorn
England 1800-tal, Pläter, längd: 16
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 22:08:38 | 1 | 350 kr |
18/10 11:47:35 | 2 | 600 kr |
18/10 19:15:28 | 3 | 450 kr |
18/10 19:15:51 | 3 | 550 kr |
18/10 19:16:21 | 3 | 650 kr |
18/10 19:39:42 | 4 | 1.100 kr |
18/10 19:40:45 | 3 | 850 kr |
18/10 19:41:11 | 3 | 950 kr |
18/10 19:41:39 | 3 | 1.100 kr |
18/10 19:42:03 | 3 | 1.200 kr |
18/10 19:44:03 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bläckhorn england 1800-tal nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41